Projekat književnog kluba KNJAŽEVAC

POWERLIFTING CLUB «KNJAŽEVAC» POKORIO EVROPU NA TAKMIČENJU U SLOVAČKOJ

EVROPSKI REKORD DALIBORA ILIJIĆA U BENČ PRESU I DVE ZLATNE I DVE SREBRNE MEDALJE, KAO I BRONZANA MEDALJA U EKIPNOJ KONKURENCIJI

Najbolji powerliftinf klub Srbije, fenomenalni klub iz Knjaževca nastavlja sa uspesima i van granica naše zemlje. Već prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Tjenčinu u Slovačkoj (21.032009.), osvojili su tri zlatne i dve srebrne medalje. Njegovi takmičari su kao reprezentativci Srbije osvojli bronzanu medalju u ekipnoj konkureciji.

EVROPSKI REKORDER: DALIBOR ILIJIĆ

Vrhunac uspeha bio je u trenutku, kada je kapiten Powerlifting cluba «Knjaževac», Dalibor Ilijić,(kategorija do 82,5 kg) postavio novi evropski rekord u benč presu, koji sada iznosi 203,5 kg.

SRĐAN TRIFUNOVIĆ – „SAVA“

Zlatne medalje za ovaj klub i Srbiju, osvojili su još, Zoltan Tot, u kategoriji do 56 kg i Srđan Trifunović – «Sava» u kategoriji do 6,k7 kg, dok je Dalibor Ilijić (kategorija do 82,5 kg) bio srebrni, kao i Aleksandar Stanković (kategorija do 125 kg).